Postup nastavení síťového LDAP adresáře ve Windows Live Mail:

 1. V Live Mail kliknout vlevo nahoře Soubor -> Možnosti -> E-mailové účty...
 2. v novém okně "Účty" kliknout vpravo na "Přidat"
 3. v novém okně "Přidat účet" vybrat typ "Účet adresáře kontaktů" + "Další"
 4. v "Server LDAP" zadat: mail.kreiner.cz a zaškrtnout "Tento adresář kontaktů vyžaduje přihlášení pomocí jména a hesla" a pokračovat klikem na "Další"
 5. Pod "Zadejte název účtu LDAP a heslo, které vám přidělil..." zadat: Název účtu: cn=abrus,ou=users,dc=kreiner,dc=cz Heslo: wana22
 6. Pod "Chcete, aby služba Mail automaticky kontrolovala adresy v tomto adresáři kontaktů při odesílání e-mailu?" zaškrtnout "Automaticky kontrolovat adresy v tomto adresáři kontaktů" (mělo by být implicitně).
  Po kliku na "Další" a "Dokončit" je účet vytvořen, _ale_ je třeba ještě:
 7. Podle předchozích kroků byl založen adresář kontaktů "mail.kreiner.cz". Ten (stále v okně účty) vybereme a vpravo kliknem "Vlastnosti" a pak záložku "Upřesnit". Do pole dole "Výchozí bod hledání" je potřeba zapsat "ou=email,dc=kreiner,dc=cz" (bez uvozovek, samozřejmě), a potvrdit. Tím je nastavení hotové.
 8. (nepovinné) - V tomto okně "Účty", v odstavci "Adresář kontaktů", je možné smazat položky "Verisign (adresářová služba Internetu" a "Active Directory"

Poznámka: mail adresy se nedoplňují/nenabízí automaticky během psaní adresy (jako je to v mail klientech Mozilla Thunderbird nebo Seamonkey), ale je třeba postupovat jedním ze způsobů:

 1. napsat (známou) počáteční část mail adresy n. jména, a pak kliknout v horním vodorovném menu na "Kontrola jmen" nebo použít klávesnicovou zkratku 'CTRL/k'. Mohou nastat případy:
 2. je možné i tyto "zkratky" napsat do adresních řádků (To/Cc/Bcc neboli Komu/Kopie/Skrytá) a klepnou odeslat - pak se kontrola vč. dialogu děje před odesláním mailu.